Yeni Bir Yıldız Doğuyor İlker Aydilek

Yeni Bir Yıldız Doğuyor İlker Aydilek

ABONE OL
Aralık 2, 2021 19:11
Yeni Bir Yıldız Doğuyor İlker Aydilek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin sayılı sporcularından biri olan İlker Aydilek 1994 yılında İzmir’de dünyaya geldi. 7 yaşında iken aktif olarak spor yapmaya başlayan Aydilek, ilk olarak futbol ve güreş sporları ile ilgilendi. Aydilek’in gerçek anlamda ilgilendiği spor dalı olan akrobasi paten hayatı ise 10 yaşından itibaren başladı. 3 yıl boyunca bu spor dalı üzerinde çalışan genç sporcu paten sporunda profesyonel hale geldi. Bu tarihten itibaren birçok ünlü yıldızın dikkatini çekmeyi başaran İlker Aydilek, bu başarılarından sonra 2016 yılında girmiş olduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında finalde yüzde 91 oy aldı.

Ünlü paten yıldızları İlker Aydilek’in yapmış olduğu hareketleri kendi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşarak sporcuyu takdir etti. Türkiye’nin 81 ilinde gösteriler yaparak kendisini kanıtlayan genç patenci halen Antalya’da aktif olarak paten gösterileri yapmaya devam ediyor. 2021 yılı yaz sezonunda double backflip hareketi ile kendisini dünyaya kanıtlayan genç patenci bu hareketi Türkiye’de yapan tek sporcu unvanını aldı.

Modayı Tıkla ve Martin Valen marka yüzü de olan genç, paten sporunun Türkiye’de gelişmesini sağlamak için Türkiye’nin pek çok noktasında kaykay pistleri inşa etti. Türkiye’nin paten sporunda henüz çok fazla gelişmediğini belirten Aydilek, gençlerin bu spor dalı üzerinde ilerleyebileceklerini belirtiyor. Türkiye’yi paten alanında yurt dışında temsil etmek istediğini belirten genç yetenek çalışmalarına dur durak vermeden devam ediyor.

 İlker Aydilek Instagram Hesabı:

https://www.instagram.com/ilkeraydilekk/

Videoları:

https://www.instagram.com/p/BGEeulsmR_a/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/BbunXj6HFog/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/reel/CTfeUBLjON2/

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.