DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 3070761,91%
İstanbul
15°

PARÇALI BULUTLU

17:46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İŞ İNSANLARI DEĞER KATANLAR PLATFORMU”NUN İLK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

İŞ İNSANLARI DEĞER KATANLAR PLATFORMU”NUN İLK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

ABONE OL
Ekim 19, 2021 06:44
İŞ İNSANLARI DEĞER KATANLAR PLATFORMU”NUN İLK ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni dünya düzeninde fayda yaratan marka olmak artık bir var olma zorunluluğu. Markaların sürdürülebilirliği için başta kendi sektörleri olmak üzere tüketicilerine ve çalışanlarına değer katan işler yapması gerekiyor. Çünkü artık dünya ortak değerler etrafında şekilleniyor. İşte bu bilinçle Monopoli Sigorta tarafından oluşturulan “Monopoli İle Değer Katanlar Platformu”’nun lansman etkinliği 06 Ekim Çarşamba günü gerçekleşti.

 

Kendi ekosisteminde dokunduğu herkese ve her yere değer katmayı misyon edinen Monopoli Sigorta, lansmanda kendi sektörlerinde sürdürülebilirlik adına değer yaratmış üst düzey iş insanlarını ağırladı. Etkinlikte yeşil enerji, sürdürülebilirlik, şirket organizasyonları ve büyüme stratejileri gibi başlıklar öne çıktı. Panelde ana konuşmacı olarak Ayvansaray Üniversitesi Rektörü Prof. Emre Alkin ve sonrasında Pekintaş Şirketler Gurubu CEO’su Özhan Olcay ile Tescilli Markalar Derneği (TMD) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Stamati konuşmacı olarak yer alırken etkinliğin açılış konuşmasını Monopoli Sigorta Kurucu Ortakları İzzet Bonofiyel ve Erol Esentürk yaptı. Esentürk konuşmasında Değer Katanlar Platformu’nun amacına değinerek “Yeni dünyada markaların sürdürülebilirği için kendi sektörlerinde değer katan, fayda sağlayan projeler üretmesi geleceğe yapılan en önemli yatırım olacaktır. Biz de bu bilinçle yola çıkarak “Monopoli ile Değer Katanlar Platformu”nu oluşturduk. Bu çerçevede, paydaşlarımızla ve iş ortaklarımızla bir araya geleceğimiz, tecrübe ve fikir paylaşımında bulunacağımız, projeler üreteceğimiz bir platform oluşturmayı hedefledik. Öngörülemeyen riskleri öngörebilenlerin tecrübeleri ışığında, hem iş hayatımızın hem dünyamızın hem doğanın daha sürdürülebilir hale gelmesi için fikir paylaşımları gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

 

Emre Alkin: “Orta gelir tuzağından çıkışın formülü değer yaratmak”

Panelin ilk yarısında sunum yapan Prof. Emre Alkin hayatından ve tarihten çeşitli örneklerle değer yaratmak için atılması gereken adımları kendi tecrübeleri üzerinden paylaştı. Değer yaratmayı para kazanmaya tercih ettiğini ifade eden Alkin; “Baskı olmadan değer ortaya çıkıyor haberiniz olsun. Baskı altında doğru iş yapmak çok önemli” dedi. Ayrıca yönetim anlayışının değer yaratmada en önemli unsurlardan biri olduğunu hatırlatan Alkin; finansal değil üretim ekonomisine yatırım yapmanın önemine dikkat çekerek rekabetin ekonominin iyileşmesi için bir numaralı koşul olduğunu savundu ve “rekabeti sevin” çağrısında bulundu. Piyasada ayakta kalmak hatta ilerlemek için rekabetten başka çare olmadığını ifade eden Alkin; işverenlerin, fayda üretmedikleri takdirde ama kısa ama orta vadede şirketler açısından varoluşun mümkün olmayacağının altını çizdi. Öte yandan Alkin; Türkiye’nin içinde bulunduğu orta gelir tuzağından çıkışın formülünü değer yaratmak olarak tanımladı.

 

 

Pekintaş Şirketler CEO’su Özhan Olcay: “En önemli değer müşteriye saygı”

Panelin ikinci bölümünde, Emre Alkin’e bu kez Pekintaş Şirketler Gurubu CEO’su Özhan Olcay ve Tescilli Markalar Derneği (TMD) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Stamati eşlik etti.

“Sizin için değer katmak ne anlama geliyor?” sorusunu “En önemli değer müşteriye saygı” diye yanıtlayan Özhan Olcay, müşteri memnuniyetini en üst noktaya konumlandırdı. Şirketlerinin yatırım ve çalışmalarından söz eden Olcay, güneş enerjisi yatırımının Türk ekonomisi için doğrudan değer olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin enerji üretimi için önemli ölçüde maliyet avantajı sağladığını söyleyen Olcay; bu sektörün cari açığı kapatmadaki potansiyel rolüne vurgu yaptı.

Aynı soruyu Tescilli Markalar Derneği (TMD) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Stamati ise ‘sürdürülebilirlik’ şeklinde yanıtladı. Yeşil ekonominin önümüzdeki süreçte sadece manevi değil üretmek için başlı başına bir zorunluluk olacağı öngörüsünde bulundu.

Etkinliğin ikinci yarısı, esprili diyaloglar ve soru-cevap biçiminde devam ederken; e-ticaretten, rekabete, risklerden, günümüz iş modellerine değin yeni dünya düzenine dair ne varsa birçok açıdan tartışıldı. Günün sonunda belki de çoğu katılımcının aklında aynı soru vardı; “Varolduğum düzene değer katabilmek için neler yapabilirim?”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.