DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 316215-0,68%
İstanbul
11°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TEGV’li çocuklar için motosikletiyle  6 bin km yol katedecek

TEGV’li çocuklar için motosikletiyle 6 bin km yol katedecek

Eğitim gönüllüsü Vedat Pekak, TEGV’li çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak için 8 Temmuz’da motosikletiyle Türkiye turuna çıkıyor. Pekak, “81 Şehir, 81 Çocuk” kampanyası çerçevesinde 35 il ve bir ilçe olmak üzere toplamda 6 bin km’lik bir yolculuk yapacak.

ABONE OL
Temmuz 15, 2022 12:18
TEGV’li çocuklar için motosikletiyle  6 bin km yol katedecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

06.07.2022

Eğitim gönüllüsü Vedat Pekak, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarının eğitim masraflarına katkıda bulunmak için motosikletiyle Türkiye turuna çıkıyor. 8 Temmuz’da İstanbul’dan yola çıkan Pekak, sırasıyla Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Siirt, Bitlis, Batman, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, İzmir, Aydın, Manisa, Çanakkale, Tekirdağ, Çorlu olmak üzere 35 il ve bir ilçe gezecek. Pekak, turunu temmuzun son haftası tamamlamayı planlıyor. İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkı çocuk ve gönüllüleri tarafından uğurlanan Vadat Pekak, izlediği rota üzerindeki TEGV Etkinlik noktalarını da ziyaret ederek Türkiye’nin dört bir yanından çocuklarla buluşacak.

“Ülkemizin her şehri için bir çocuğun eğitimine katkıda bulunmak istiyorum”

Çıktığı yolcukta TEGV’li çocuklar için bağış toplayacak olan Vedat Pekak, 81 çocuğun bir yıllık eğitim masraflarını karşılamayı hedeflediğini belirterek şunları söylüyor:

“Eğitim hayatımın ilk yıllarında, henüz çocukken çizdiğim o Türkiye haritasının dış çeperinin, bu kez üzerinden motosikletimle geçeceğim. Bu kez eğitim hayatlarının henüz başında olan, geleceğimizin güvencesi çocuklarımız için özgürlüğe süreceğim. Tek başıma çıkacağım bu 6 bin km’lik yolculuğumda çocuklarımıza Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatacağım: ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ TEGV için ülkemizin her şehri için bir çocuğun eğitimine katkıda bulunmak istiyorum. Bir çocuğun bir yıllık eğitim gideri 300 TL. 81 çocuğun eğitimini üstlenmek üzere çıktığım bu uzun yolu bağışlarınız ve destekleriniz ile daha anlamlı hale getirmek istiyorum.”

 

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı nitelikli eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) ile 28 Ocak 2022 tarihinde imzaladığı iş birliği protokolü kapsamında Türkiye genelinde 24 ilde 8 Eğitim Parkı, 29 Öğrenim Birimi ve 18 Ateşböceği Öğrenim Birimi’yle çocuklara nitelikli eğitim desteği vermeye devam ediyor.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.