DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 316207-0,67%
İstanbul
11°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BALPARMAK ARICILIK AKADEMİSİ, ARICILARA DESTEĞİNİ EĞİTİMLERLE HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR
  • Gerçek Magazin
  • Gündem
  • BALPARMAK ARICILIK AKADEMİSİ, ARICILARA DESTEĞİNİ EĞİTİMLERLE HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

BALPARMAK ARICILIK AKADEMİSİ, ARICILARA DESTEĞİNİ EĞİTİMLERLE HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Balparmak Arıcılık Akademisi’nin eğitim desteğiyle farklı sektörlerden gelen, 15 metropol arıcısına “Ana Arı Sütü Üretimi Eğitimi” verildi. Balparmak Arıcılık Akademisi’nin “Sürdürülebilir Arıcılık, Katma Değerli ve Verimli Arı Ürünleri Üretim Programı” kapsamında 27 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen eğitimleri başarıyla tamamlayan 15 arıcı adayına İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından sertifikaları Balparmak’ın Çekmeköy kampüsünde teslim edildi.

ABONE OL
Temmuz 26, 2022 13:36
BALPARMAK ARICILIK AKADEMİSİ, ARICILARA DESTEĞİNİ EĞİTİMLERLE HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balparmak Arıcılık Akademisi, kadınları ve gençleri mesleğe kazandırmak misyonuyla geçtiğimiz yıl hayata geçirilen “Sürdürülebilir Arıcılık, Katma Değerli ve Verimli Arı Ürünleri Üretim Programı” bu yıl da İstanbul’da devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün meslek edindirme programı kapsamında başlattığı ve İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile yaptığı iş birliğinde Balparmak, Arıcılık Akademisi’nin eğitim programları ile destekliyor. Fonksiyonel faydasının yanı sıra ekonomik değeri yüksek olan arı ürünlerinden “arı sütü” üretimiyle ilgili kapsamlı bir eğitim programı düzenleyen Balparmak Arıcılık Akademisi, Dr. Ali İhsan Öztürk’ün eğitmenliğinde 3 gün sahada ve 2 gün sınıfta olmak üzere toplam 5 gün süren aktif eğitim programını tamamladı. Arıcılar Birliği’nin İstanbul Aydos Arılığında gerçekleşen saha eğitimleri Balparmak Kampüsü’nde verilen teorik eğitimlerle tamamlandı. Eğitim sonunda gerçekleştirilen sınav sonucunda 15 arıcı adayı İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği onaylı sertifika almaya hak kazandı.

 

Balparmak’tan arıcılara ücretsiz eğitim desteği

Balparmak Arıcılık Akademisi, özellikle gençleri ve kadınları sektöre kazandırmak ve modern arıcılık eğitimleri ile kaliteli ve verimli arı ürünleri üretimini desteklemek için 2005 yılından bu yana eğitimler gerçekleştiriyor. Balparmak Arıcılık Akademisi eğitimlerinde arıcı adaylarına arı ırkları, koloni yönetimi, arıcılığın ülke ekonomisindeki yeri, bal hasadı ve balın işlenmesi, apiterapi, zararlılar ve hastalıklarla mücadele, arıcılıkta mevsimsel bakım işleri gibi farklı konularda önemli bilgiler aktarmaya devam ediyor.

 

 

Balparmak Arıcılık Akademisi Hakkında:

Balparmak’ın 2018 yılında Muğla’nın Ula ilçesinde Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) katkılarıyla kurduğu Balparmak Arıcılık Akademisi ile arıcılık mesleğinin sürdürülebilirliğine katkı sağlamayı, kırsal kalkınma bölgelerindeki kadınları ve gençleri sektöre kazandırmayı ve balın yanı sıra arısütü, polen, propolis gibi katma değerli arı ürünleri üretiminin artırılmasına destek olmayı hedefliyor. Akademide arı yaşamı ve biyolojisi, koloni bakımı ve yönetimi, arı hastalıkları, ana arı üretimi, arı ürünleri üretimi, arıcılık ekipmanları, regülasyonlar, nektarlı bitkiler gibi arıcılık mesleğinde kaliteli üretiminin sağlanmasını ve mesleğin sürdürülebilir olmasını sağlayan en temel konularda eğitimler veriliyor. Balparmak Arıcılık Akademisi web sitesi üzerinden verilen uzaktan eğitimlerle ise isteyen herkese arıcılık konusundaki temel bilgilere her zaman ulaşma imkânı sunuluyor.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.