DOLAR 18,7825 -0.13%
EURO 20,3925 -0.21%
ALTIN 1.163,80-0,08
BITCOIN 4461153,07%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Alloblast Tedavisi ile Gençleşmek İstemez Misiniz?

Alloblast Tedavisi ile Gençleşmek İstemez Misiniz?

ABONE OL
Kasım 29, 2022 08:52
Alloblast Tedavisi ile Gençleşmek İstemez Misiniz?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Yeni nesil ameliyatsız estetik uygulamalarından olan alloblast tedavisi, son günlerin en gözde işlemlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ameliyat masasına yatmadan, ağrı acı hissi olmadan, rutin hayatınızı askıya almadan gençleşme düşüncesi ne müthiş değil mi? Evet, alloblast tedavisi ile cildinizdeki kırışıklıkların ortadan kalkmasını sağlayabilir dahası cildinizin ölü hücrelerden arındırarak daha canlı ve çok daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Alloblast Tedavisi Nedir?

Yeni doğan erkek bebeklerin sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücrelerin laboratuvar ortamında çoğaltılarak ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilmesi şeklinde tarif edebileceğimiz bu tedavi ile görüntünüzü yıllar önceki hâline taşımanız mümkündür.  Peki, sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücreleri cildi gençleştirme üzerinde neden bu kadar etkilidir? Çünkü bu hücreler dış etkenlere maruz kalmayan hücrelerdir. Öyle ki kimyasallara, çevresel toksiklere, radyasona uğramamış bu hücrelerin cildi yenileme noktasındaki başarısı son derece yüksektir.

Sık ve uzun antibiyotik kullanımı, zirai ilaç kalıntılı besinlerin tüketimi, kimyasal içerikli deterjan kalıntılarına sıkça maruz kalma, sigara ve alkol kullanma ve zararlı ultraviyole ışınlarına uzun süre maruz kalma yetişkinlerdeki hücrelere büyük zararlar vermektedir. Bu nedenle hiçbir zararlı etki ile karşılaşmamış olan yenidoğan hücreleri cilt tazeleme noktasında inanılmaz başarılı sonuçlara ulaştırır.

Alloblast Tedavisini Faydaları

Yaş almaya bağlı olarak cildimizde kırışıklıkların görülmeye başladığını hepimiz biliriz. Neden kırışıklıkların yoğunluğu ve derinliği yaş ile doğru orantılıdır? Çünkü ilerleyen yaşlarda vücudun fibroblast hücre üretimi azalmaya başlar. Bu durum da cildimizde kırışıklıkların oluşmasına, cildimizin görüntüsünün matlaşmasına, saç dökülmelerine ya da tırnaklarımızın daha kolay kırılması gibi durumlara sebebiyet verir.

Fibroblast hücrelerin zaman içerisinde üretiminin giderek azalması elastin, kolajen ve hyalüronik asit gibi proteinlerin de azalmasına neden olmakta ve bu durum da cildin genç ve diri görünümünü ortadan kaldırmaya başlamaktadır. Bu nedenle cildi tazelemenin günümüzde en kolay yolu fibroblast hücrelerin artmasını sağlayan alloblast tedavisidir. Bu tedavi ile çöken cildin, sarkan cilt derisinin ve derin kırışıklıkların önüne geçilerek daha genç ve daha sağlıklı bir cilde ulaşmak amaçlanır.

Bu uygulama FDA onaylı güvenirliğini kanıtlamış bir medikal estetik uygulamasıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kalite kontrol süreçlerinden de başarı ile geçen bu uygulamayı yaptırma noktasında endişe taşıyanlar varsa bu konuda rahat olmanız gerektiğini dile getirmek isteriz. Yüksek teknoloji sistemine sahip laboratuvarlarda çoğaltılan yenidoğan sünnet derisinden alınan fibroblast hücreler, özel sertifikası ile uygulama yaptırılacak olan merkezlere ulaştırılır. Son derece güvenilir ve konforlu bir uygulama olan alloblast ile yaşlılık belirtilerini ortadan kaldıran binlerce insan vardır.

Uygulamanın yan etkisi var mıdır? Net bir şekilde ifade edebiliriz ki yenidoğan sünnet derisinden alınan ve laboratuvar ortamında çoğaltılan bu hücreler son derece genç hücreler olduğu için henüz kimlik kazanmamış ve dış etkenlere maruz kalmamış hücrelerdir. Dahası bu hücreler laboratuvar ortamında test edilerek uygulama yapılacak olan merkezlere ulaştırılır. Bu nedenle herhangi bir uyumsuzluk durumu olamayacağı gibi yan etki oluşması da söz konusu değildir.

Alloblast Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uzman hekimimiz ile görüşmenizin ardından tedavi planlamanız oluşturulur. Laboratuvardan hücrelerin kliniğimize ulaşmasına paralel olarak oluşturulan program ile alloblast tedavinize başlanır. Uygulama öncesi uygulama yapılacak olan bölgelere lokal anestezik kremler uygulanarak söz konusu bölgelerde uyuşma sağlanır. Bu kremlerin kullanılmasındaki amaç ağrı ve acı hissinin en alt seviyelere çekilerek uygulamayı daha konforlu bir şekilde tamamlanmasının amaçlanmasıdır. Bu uygulama tek ana seans olarak uygulanır. Uygulama sonrasında istenilen sonuca büyük oranda ulaşılır.

Alloblast Tedavisi Ankara

Prof. Dr. Banu Çaycı  Kliniği; ameliyatsız yüz germe işleminde olduğu gibi alloblast tedavisinde de gözü kapalı güveneceğiniz profesyonel bir medikal estetik kliniğidir. Ankara’nın en iyi ameliyatsız estetik kliniği olan merkezimizde, en kaliteli medikal malzemeler kullanılır. Son teknoloji medikal cihazlar ile donatılmış merkezimiz, sadece Türkiye’den değil dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden de her yıl binlerce misafir ağırlamaktadır.

Siz de kırışıklıklarınızın vermiş olduğu çirkin görüntü yüzünden aynalar ile aranıza mesafe koyduysanız, mucizevi bir yol olsa da gençlik yıllarımdaki canlı ve pürüzsüz cildime geri ulaşsam diyorsanız en doğru adresin Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği olduğunu bilmelisiniz. Gençleşmek isterken sağlığınızdan olmayı istemiyor, profesyonel ellerde cildinizi tazelemek ve daha fresh bir görünüme ulaşmak arzu ediyorsanız kliniğimize bekliyoruz. Gelin, cildinize iyi bir yatırım yapmanıza ve yıllara meydan okumanıza biz de destek olalım.

 

 

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.