Ana sayfa KÜLTÜR-SANAT Oyunculuk için tek başına yetenek yeterli olmaz

Oyunculuk için tek başına yetenek yeterli olmaz

Oyunculuk mesleğini yapmak için ve iyi bir oyuncu olmak için sadece yetenekli olmak yeterli değildir. İyi bir oyuncu olabilmek için öncelikle bireylerin oldukça doğal bir oyun sergilemeleri gerekir.

26
0

Oyunculuk mesleğini yapmak için ve iyi bir oyuncu olmak için sadece yetenekli olmak yeterli değildir. İyi bir oyuncu olabilmek için öncelikle bireylerin oldukça doğal bir oyun sergilemeleri gerekir. Öte yandan yine iyi bir oyuncunun yaratıcılığını da ortaya koyması hem tiyatro sahnesi hem sinema hem de televizyon işleri için büyük bir önem arz eder.

Ayrıca iyi bir oyuncu nefes beden dili mimik ses tonu ve vurgu gibi faktörleri doğru ve yerinde kullanmayı bilmelidir. Ülkemizde oyunculuk sektöründe faaliyet yürüten Sedat Oğuz bu anlamda hem yaratıcılık hem doğallık hem de bilgi birikimi bakımından ülkemizin en başarılı oyuncuları arasında yer almaktadır.

Sürekli kendini geliştiren bir oyuncu Sedat Oğuz

Ailesinin ve öğretmenlerinin yeteneğini keşfetmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren oyunculuk mesleğine yönelen Sedat Oğuz 2014 yılında profesyonel anlamda oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. Bir özel üniversitede sahne sanatları ve oyunculuk bölümünde okuyan ve başarı ile bu bölümü tamamlayan Sedat Oğuz ülkemizde bir çok başarılı dizi ve filmde rol almıştır.

Oyunculuk mesleğinin duayenleri nin dediği gibi tiyatro sahnesinin tozunu yutmayan bir oyuncunun gerçek bir oyuncu olamayacağına inanan Sedat Oğuz Rumuz Goncagül olmak üzere birçok tiyatro oyununda başarılı bir performans sergilemeyi başarmıştır. Sedat Oğuz meslek etiğine ve oyunculuk mesleğinin değerlerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdürmektedir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here