Esor Investments, Vispera’ya  500 bin dolar yatırım yaptı

Esor Investments, Vispera’ya 500 bin dolar yatırım yaptı

Bugüne kadar tüm girişimlerine yaklaşık olarak 160 milyon TL yatırım yapan ve desteklemeye devam eden girişim sermayesi yatırım firması olan Esor Investments, 2022 yılının ilk yatırımını perakende sektörüne yapay zeka çözümleri sunan Vispera’ya yaptı. Esor Investments Kurucu Ortağı Şevki Kuyulu, yeni girişimleri ile ilgili, “Vispera, çok başarılı bir Türk girişimi. Gerek yurtiçinde gerekse de yurtdışında çok önemli perakendecilere hizmet veriyor. Dolayısıyla da bizim için cazip bir yatırım. Vispera’ya 500 bin dolarlık bir yatırım yaptık ve ihtiyaçları doğrultusunda yatırım yapmaya devam edebiliriz” dedi.

ABONE OL
Mart 24, 2022 08:28
Esor Investments, Vispera’ya  500 bin dolar yatırım yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni girişimcilerin sayısı hem dünyada hem de Türkiye’de gün geçtikçe artıyor. Ama inandıkları projelerinde başarıyı yakalayabilmek ve yatırımcı bulma konusunda zorluklar çekiyorlar. Şimdiye kadar tüm girişimlerine yaklaşık olarak 160 milyon TL yatırım yapan ve desteklemeye devam eden girişim sermayesi yatırım firması olan Esor Investments, bu noktada dikkat çekiyor. Yatırım yaparken yapay zeka teknolojisi, makine öğrenmesi ve tarım teknolojisi bazlı girişimleri tercih eden Esor Investments, 2022 yılının ilk yatırımını perakende sektörü ürünlerin raftaki düzen, stok ve satış adetleri takibi sorununa video tanıma ve yapay zeka ile çözüm geliştiren Vispera’ya yaptı.

 

“Vispera bizim için çok cazip bir yatırım”

Teknoloji girişimlerine yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Esor Investments kurucu ortağı Şevki Kuyulu, 2022 yılının ilk yatırımı Vispera hakkında açıklamalarda bulundu. Esor Investments olarak, yapay zeka teknolojisi bazlı girişimlere yatırım yaptıklarının altını çizen Kuyulu, “Vispera, perakende sektörünün en önemli sorunlarından başında gelen ürünlerin raftaki düzen, stok ve satış adetleri takibini video tanıma ve yapay zeka ile çözen çok başarılı bir Türk girişimi. Hem görüntü işleme hem de yapay zeka teknolojilerini kullanan Vispera, perakende pazarında önemli bir soruna pratikte çalışan ve çok fayda sağlayan bir çözüm oluşturmuş durumda. Vispera, yurtiçinde ve yurtdışında çok önemli perakendecilere hizmet verdiğinden dolayı bizim için çok cazip bir yatırım. 500 bin dolar yatırım yaptığımız Vispera’ya ihtiyaçları doğrultusunda yatırım yapmaya devam edebiliriz. Esor Investments olarak ek yatırım konusunda oldukça motiveyiz” diye konuştu.

 

“Amerika pazarına açılmak istiyoruz”

Vispera Eş CEO’su Aytül Erçil ise, “Esor Investments’ın yatırım için şirketimizi tercih etmesi bizim izin çok değerli. Perakende sektöründe mağaza içi uygulama, izleme ve denetim süreçlerinin mükemmelleştirilmesi hedefiyle kurulmuş bir teknoloji firmasıyız. Kendi geliştirdiğimiz görüntü işleme/makine öğrenmesi teknolojisi sayesinde, sektörde insana dayalı ve hataya açık geleneksel yöntemlerden çok daha hızlı, güvenilir ve maliyet avantajlı perakende uygulama ve denetim çözümleri sunuyoruz.  Bir yandan global satış ve partnerlik ağlarımızı genişletirken, bir yandan da Ar-Ge ve inovasyon ekibimizi büyüterek yeni ürünler ve yeni özellikler çıkarmaya devam ediyoruz. Amerika pazarına açılmak ve sabit kamera çözümü olan ‘Shelfsight’ isimli ürünümüzü yaygınlaştırmak istiyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.